مدارک سفارت یونان

مدارک سفارت یونان

مدارک مورد نیاز برای ویزای یونان

مدارکی که باید در وقت ملاقات تعیین شده علاوه بر فرم تکمیل شده همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

 • شناسنامه ایرانی
 • گذرنامه

توجه : اعتبار پاسپورت باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی باشد.
از صفحه‌های اول و دوم گذرنامه و همین طور باقی صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، کپی بگیرید.

 • دو قطعه عکس رنگی

ویژگی‌های ضروری عکس برای ویزا: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام‌رخ، در ابعاد ۴*۳ که کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده و کاملا با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد. طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

 • اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی

– برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی رسمی آخرین حکم کارگزینی
– برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار روی سربرگ رسمی شرکت و به زبان انگلیسی
– برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
– برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
– برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی

 • مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی بانک و مهرشده به سفارت یونان ارائه شود.
 • ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان
 • رزرو هتل در یک یا چند شهر یونان برای کل مدت اقامت
 • بیمه مسافرتی

 

متقاضیان ویزا باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور یونان داشته باشد. در ضمن شخص دعوت‌کننده در یونان نیز می‌تواند بیمه‌ی مسافری را با یک شرکت بیمه در یونان انجام دهد.

ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان

چگونه ویزای توریستی یونان بگیریم؟

اطلاعات زیر تنها جهت راهنمایی می باشند و در حال حاضر ویزا سازان در مورد اخذ ویزا هیچ فعالیتی ندارد لطفا سوالی در مورد اخذ ویزای کشور یونان نفرمائید.

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور یونان یه شرح زیر است:

کشور یونان عضو اتحاد شنگن می باشد و برای مسافرت به یونان نیاز به ویزا شنگن می باشد . حضور شخص متقاضی در زمان تعیین شده توسط سفارت برای دریافت ویزا شنگن الزامی می باشد ( جهت مصاحبه و انگشت نگاری )

 

آدرس سفارت یونان در تهران برای مراجعه حضوری : خیابان آفریقا – بلوار اسفندیار – پلاک 43 و تلفن ‏۲۲۰۵۰۵۳۳‏ – ‏۲۲۰۵۳۷۸۴‏ می باشد.

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای یونان:

 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 3 ماه بیشتز از تاریخ ویزا درخواستی
 • فرم درخواست ویزای یونان
 • کارت ملی و شناسنامه
 • 2 قطعه عکس رنگی 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش
 • در صورتی که قبلا ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها و مهر های ورود و خروج
 • نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر سپرده بانکی
 • گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام – سمت – میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی . (برای کارمنداگ و کارگران)
 • پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی (برای صاحبان مشاغل)
 • گواهی بازنشستگی (برای افراد بازنشسته)
 • گواهی اشتغال به تحصیل (برای دانشجویان)
 • بیمه مسافرتی
 • سند مالکیت (در صورت وجود)
 • رزرو هتل و بلیط هواپیما

جهت دانلود فرم سفارت یونان کلیک کنید.

 

انواع ویزای کشور یونان :

 1. ویزای توریستی
 2. ویزای تجاری
 3. ویزای ترانزیت
 4. ویزای دیدار از اقوام و خانواده
 5. ویزای تحصیلی

تلفن تماس: 91025510

 

انواع ویزای شینگن

ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود:

ویزای نوع A: ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.

ویزای نوع B: ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.

ویزای نوع C: ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.

ویزای نوع D: ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.
توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شنگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شنگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شنگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شنگن دریافت کنید.

داشتن ویزای شنگن لزوما به معنی تضمینی جهت ورود به محدوده شنگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شنگن خود را از ایتالیا گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید مقامات مرزی شنگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کنند. مسافر ورودی به شنگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.

تلفن تماس: 91025510

 

نکاتی در مورد ویزای کشور یونان:

 • بررسی مدارک در سفارت یونان حداقل 3 هفته کاری زمان نیاز دارد و در برخی مواقع سفارت از شما مدارک تکمیلی می خواهد لذا 2 ماه قبل از سفر برای ویزا خود اقدام کنید .
 • ویزای شنگن دارای اعتبار 90 روز می باشد و بسته به نوع ویزا اجازه 1 یا 2 و یا چند بار ورود و خروج به کشورهای شنگن به شما داده می شود.

 

قیمت و هزینه دریافت وقت یونان:

 • ویزا کوتاه مدت 60 یورو
 • ویزا بلند مدت 90 یورو

ویزای یونان

ویزای یونان

اگر به دنبال یافتن پاسخ برای سوالات خود پیرامون دریافت ویزای یونان هستید در ادامه با ویزاسازان همراه باشد. در این مطلب قصد داریم اطلاعات مفید، کامل و همچنین نکات مهمی در این خصوص را جهت دریافت وقت سفارت یونان و همچنین روند دریافت ویزای یونان، در خدمت شما همراهان گرامی قرار دهیم.

کشور یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان و در واقع شده است. یونان در مرز شمالی با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با کشور ترکیه دارای مرز مشترک زمینی میباشد. این کشور در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای ایونی محدود است.
یونان وارث میراث یونان باستان، امپراتوری بیزانس میباشد. این کشور نزدیک چهار قرن است که تحت سلطه ترکان عثمانی می باشد. این کشور به علت تمدن غنی و طولانی ای که دارد خاستگاه دموکراسی نامیده‌ می شود. کشوز یونان به عنوان زادبوم دموکراسی و نیز مهد تمدن غرب، فلسفه غرب، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی و همپچنین نمایشنامه ‌نویسی شناخته می‌شود.

 

ویزای توریستی یونان | ویزای شینگن یونان چیست؟

سفر کردن به تعدادی از کشورها مستلزم داشتن ویزای آن کشورها می باشد. برای ورود به کشور یونان نیز مسافران ملزم به دریافت ویزا میباشند. با اشاره به این موضوع که کشور یونان یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن می باشد ، از این رو جهت ورود به یونان نیازمند دریافت ویزای شینگن می باشید. اولین گام و مرحله برای دریافت ویزای شینگن یونان تعیین وقت سفارت یونان میباشد. وقت سفارت یونان در واقع نوبتی است که سفارت یونان برای متقاضیان ویزای یونان تعیین میکند و متقاضی در این روز مشخص به همراه مدارک مورد نیاز و خواسته شده توسط سفارت و نیز فرم درخواست ویزای شینگن یونان به کنسولگری یونان مراجعه کرده و مدارک خود را ارائه میدهد.

 

ویزای شینگن یونان | انواع ویزای یونان

ویزای یونان یکی از پر طرفدارترین ویزاها در ایران می باشد. دریافت ویزای توریستی یونان طرفداران نسبتاً زیادی نسبت به سایر ویزاهای یونان دارد. ویزای تحصیلی یونان و همچنین ویزای تجاری یونان نیز در این میان طرفداران خاص خود را دارد. هر کدام از ویزاهای ذکر شده دارای ویژگی های خاصی هستند.

• ویزای توریستی یونان : متقاضیان ویزای توریستی یونان باید بدانند که حداکثر می توانند سه ماه در خاک یونان اقامت داشته باشند که لازم به ذکر است در این مدت حق کار کردن در یونان را نخواهند داشت. ویزای توریستی یونان مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است.
• ویزای تجاری یونان: این ویزا تنها به افرادی تعلق می گیرد که از طرف یک کارفرمای مقیم یونان استخدام شده باشند.
• اخذ ویزای تجاری یونان: افرادی که موفق به دریافت ویزای تجاری یونان می شوند می توانند بیش از سه ماه در یونان اقامت داشته باشند و کار کنند.
• ویزای تحصیلی یونان: ویزای تحصیلی یونان هم فقط برای افرادی صادر می شود که موفق به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های یونان شده اند و این ویزا نیز از ویزاهای پر طرفدار یونان محسوب میشود. ویزای تحصیلی کشور یونان از این رو دارای طرفداران بسیاریست زیرا مراکز آموزش عالی یونان با دانشگاه های معتبر اروپایی رابطه تنگاتنگی دارند.
• ویزای ترانزیت یونان
• ویزای کودکان زیر ۱۸ سال یونان
• ویزای ویژه شهروندان عضو اتحادیه ی اروپا

 

تیم ویزاسازان با بیش از ۵ سال تجربه و همکاری با آژانس های مسافرتی و همچنین شرکتهای فعال در زمینه وقت سفارت ایتالیا، وقت سفارت اسپانیا، وقت سفارت فرانسه، وقت سفارت یونان و …، مراحل درخواست وقت سفارت یونان را با کمترین قیمت ممکن به انجام می رساند.

دریافت ویزای یونان | روند اخذ ویزای شینگن یونان چگونه است؟

تمامی سفارت های اتحادیه اروپا در ایران قبل از درخواست ویزا نیاز به ثبت درخواست و همچنین دریافت وقت مصاحبه حضوری دارند. سفارت کشور یونان نیز از این قاعده مثتثنی نمیباشد. چنانچه قصد دریافت فرم درخواست ویزای یونان و همچنین تعیین زمان مصاحبه را داشته باشید باید به آدرس اینترنتی که از طریق سایت سفارت یونان مشخص شده است مراجعه کنید، و دریافت وقت سفارت یونان به صورت تلفنی غیر ممکن میباشد. در روند تعیین وقت سفارت یونان، متقاضیان باید پس از ایجاد حساب کاربری و انجام مراحل آن، درخواست خود را ثبت و جهت اخذ وقت ملاقات اقدام نمایند. از آنجا که دریافت وقت سفارت یونان بصورت آنلاین و اینترنتی انجام میشود، آژانس های مسافرتی و مسافران به یک کارشناس خبره جهت گرفتن وقت سفارت یونان نیاز دارند. زمان باز شدن سایت تعیین وقت سفارت یونان به صورت نامنظم میباشد و زمان نوبت دهی مشخص نمیباشد و همچنین پس از باز شدن وقت ها در مدت زمان کوتاه چند دقیقه ای تمام وقت ها پر می شود.
کارشناسان با تجربه و خبره ی ویزاسازان با سالها تجربه در زمینه ی تعیین وقت سفارت یونان با توجه به نوع ویزای درخواستی متقاضی و همچنین تاریخ سفر، در اولین زمان ممکن اقدام به دریافت وقت سفارت برای کشور یونان می نمایند.

با ما تماس بگیرید.